• Konkurs "Grudniowa pora"

• 07.12.2021 17:34
      • Konkurs na grafikę w programie Paint 3D o tematyce zimowo-śwątecznej, dla uczniów klas 4 i 5.
      • Regulamin konkursu „Grudniowa pora”
        na grafikę wykonaną w programie Paint 3D
        o tematyce zimowo-świątecznej.
        dla uczniów klas czwartych i piątych SP374.

Organizator – Szkoła Podstawowa nr 374 w Warszawie
        Prowadzący konkurs czyli jury:
        Dyrektor Szkoły, Marzena Lesińska-Wardawy, Mariusz Pachnik, Katarzyna Golc
        Termin:
         Ogłoszenia – 1 grudnia
         Przesyłania prac – do 20:00 dnia 18 grudnia
         Podsumowania konkursu i ogłoszenia wyników – 21 grudnia 2021 roku lub styczeń 2022 roku
        Cele konkursu:
        1. zaprezentowanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej
        2. popularyzacja grafiki komputerowej jako współczesnej dziedziny sztuki
        3. zaprezentowanie umiejętności uczniów i pobudzenie ich wyobraźni
        4. zachęcanie miłośników grafiki 3D do rozwijania swojego talentu,
        5. popularyzowanie grafiki 3D na poziomie klas 4-5,
        6. szukanie młodych talentów.
        Kategoria:
        • „na zewnątrz” – scenografia dotycząca zimy, śniegu…
        • „wewnątrz” – scenografia dotycząca np. Świąt Bożego Narodzenia lub końca roku.
        Kryteria:
        • Zgoda rodzica
        • przesłanie pracy w terminie - przez odpowiednie zadanie na teams
        • zgodność pracy z tematem
        • estetyka i kompozycja przestrzenna
        • projekt mający podłoże, zgrupowane wszystkie elementy oraz tło lub ścianę tylną.
        • co najwyżej połowa umieszczonych elementów może pochodzić z biblioteki 3D
        • można wykorzystywać grafiki – darmowe – jako naklejki
        • Praca musi być prawidłowo zapisana:
         nazwa pliku – nazwiskoImieKlasaZima to przykładowo KowalskaAnna4gZima
         typ pliku: przyjmowane do oceny w konkursie są pliki zapisane jako model 3D

pozostałe informacje:
        Jury konkursowe przewiduje wybór trzech najlepszych prac: na I, II i III miejsce.

Konkurs ma charakter szkolny, prace uczniów i ich nazwiska mogą być eksponowane na stronie szkoły i na szkolnym facebooku.
        W konkursie oceniane będą prace uczniów, których rodzice prześlą do dnia 18 grudnia do p. Marzeny Lesińskiej-Wardawy przez librus z konta rodzica formułkę:
        Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka … Imię i nazwisko, klasa … w szkolnym konkursie na grafikę 3D „Grudniowa pora”.
        Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.
        Również do godziny 20ej dnia 18 grudnia czekamy na prace uczniów. Można je przesłać przez zadanie na teamsach lub przez librus.
        Kod do zespołu konkursowego znajduje się w ogłoszeniach na Librusie.

Nagrody - ocena cząstkowa celująca z informatyki dla twórców przesłanych prac, zwycięskich.