• Podsumowanie akcji WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ

• 09.06.2022 10:36
      • Drodzy Uczniowie  i Nauczyciele !

W dniach od 9 do 20 maja biblioteka zaplanowała akcję Wymień się Książką, ale ze względu na duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli imprezę przedłużono do 3 czerwca.

•

Wszystkim tym, którzy wzięli udział    w wymianie książek z całego serca bardzo dziękuję. Miło  było widzieć uśmiechy na Waszych twarzach, gdy trafiały do Waszych rąk książki, które sobie wybraliście.  Obiecuję, że w przyszłym roku szkolnym również będziemy  wymieniać się książkami, zresztą takie były Wasze sugestie.

Krótkie podsumowanie.

W akcji Wymień się Książką wzięło udział 36 uczniów, którzy przynieśli  na wymianę 106 książek.

Do czytelniczej zabawy włączyło się 14 klas. Oto te najlepsze:

–  kl. 3 c - 9 uczniów przyniosło 22 książki

–  kl. 2 a – 7 uczniów przyniosło 22 książki

–  kl. 3 b – 4 uczniów przyniosło 9 książek

W akcji również wzięło udział 14 nauczycieli, którzy przynieśli na wymianę       62 książki.

Imprezie  towarzyszyło czytanie pięknych i mądrych książek  ( bibliotekarki odwiedziły 6 klas ), natomiast uczniom z Ukrainy  bajki ukraińskie przedstawiała przedstawicielka z Fundacji Polskiego Forum Migracyjnego – Pani Hanna Vorobyova, której niezmiernie dziękuję.

Szczególne podziękowania składam nauczycielce języka polskiego – Pani Krystynie Choińskiej, która bardzo mi pomogła w organizacji.

Zachęcam wszystkich uczniów i nauczycieli do wymiany książek w przyszłym roku szkolnym.

Joanna Jasiewicz

bibliotekarz