• Wolontariusze z klasy 7a w akcji

• 12.11.2021 11:40
        • Od początku roku marzyliśmy o tym, by pojechać do schroniska ,,Azyl pod Psim Aniołem" w Falenicy. Wycieczka doszła do skutku 10 listopada 2021r.
        • Naszym celem jest niesienie pomocy bezbronnym zwierzętom, otaczanie opieką, a przede wszystkim uwrażliwienie na krzywdę, jakiej doznali od człowieka i wyciagnięcie wniosku, by do takich sytuacji nie dochodziło.

Na poczatku spotkania z pracownicą schroniska przekazaliśmy karmę i akcesoria dla podopiecznych. Następnie pani  zapoznała nas z zasadami bezpieczeństwa, poinformowała, jak należy zajmować się pieskami i powierzyła je naszej opiece na 1,5h. Każdy mógł wędrować ze swoim pupilkiem, gdzie chce. Najlepszym miejscem okazał się las, gdyż była przestrzeń i nie jeździły samochody. Po minionym czasie odprowadziliśmy szczenięta do schroniska i odebraliśmy kolejne, by zająć się nimi w podobny sposób jak poprzednimi.

Nie da się opisać radości, jaką miały w oczach zwierzęta, gdy im towarzyszyliśmy. Niektórym z nas ten widok wycisnął łzy, a przede wszystkim dał do myślenia, jak postępować, by nie krzywdzić czworonoznych przyjaciół.

Szczególne podziękowania za okazany dar serca i paczkę z produktami kierujemy do ucznia z kl. 1b - Oskara Kulikowskiego oraz jego Rodziców. Społeczności szkolnej przypominamy, że akcja zbierania darów do schroniska nadal trwa.

p. Krystyna Choińska