• Obchody Dnia Patrona Szkoły

• 17.06.2022 14:05
      • 7 czerwca 2022r. nasza szkoła świętowała Dzień Patrona gen. Piotra Szembeka. Swoją obecnością zaszczycili nas ważni goście.

1. Pan Władysław Szeląg - prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków

2. Pan Jerzy Smoliński - przewodniczący NSZZ Solidarność

3. Pan Lech Karwowski - przedstawiciel Zarządu Centrum Handlowego Szembeka

4. Pani Judyta Szymczak - Centrum Handlowe Szembeka

5. Pani Katarzyna Hardecka - Przewodnicząca Rady Rodziców

Uroczystość przebiegała wg zaplanowanego programu:

• przejście uczniów, nauczycieli, pocztu sztandarowego do kościoła Najczystrzego Serca Maryi przy pl. Szembeka celem udziału we mszy świętej
        • złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza pod dębem katyńskim poświęconym św. pamięci            panu Władysławowi Zajączkowskiemu
        • część oficjalna na sali gimnastycznej uwzględniająca: wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienie pani dyrektor Lilli Foty-Giedz, przedstawienie sylwetki patrona gen. Piotra Szembeka w formir prezentacji w wykonaniu uczniów kl. 4d, złożenie wiązanki kwiatów pod wizerunkiem Patrona, przekazanie sztandaru szkoły pocztom klas VII , odśpiewaniu hymnu szkoły, wyprowadzenie pocztu sztandarowego, wręczenie Nagrody Patrona, .

W części artstycznej zgromadzeni mieli przyjemność  obejrzeć spektakl pt. ,,O smoku gocławskim i gen. Szembeku, wyreżyserowany przez polonistów p. Tomasza Śleszyckiego i p. Krystynę Choińską, w wykonaniu grupy uczniów z teatru ,,Epizod" i Innowacji Poetyckiej.

Skoro święto, nie mogło zabraknąć tortu. Zarówno wyglądem jak i smakiem na długo będzie kojarzony z obchodami ważnego w życiu szkoły Dnia Patrona.

Również klasy edukacji wczesnoszkolnej obchodziły ten ważny dla społeczności szkolnej dzień. Uczniowie przygotowali wcześniej kartki i życzenia dla naszego Patrona, które zostały przeczytane w sali gimnastycznej, a najbardziej kreatywne otrzymały nagrody. Dzieci wysłuchały też faktów o gen. Piotrze Szembeku i również obejrzały film przygotowany przez klasę 4d. Na najmłodszych uczniów naszej szkoły na zakończenie też czekał tort.

Kliknij, żeby zobaczyć galerię:

p. Krystyna Choińska

• Wróć do listy artykułów