• Klasy 1d i 2a - wycieczka do Wioski Pod Kogutem

• 24.10.2023 16:10
      • W czwartek (19.10.) klasy 1d i 2a spędziły pełen wrażeń dzień w gospodarstwie agroturystycznym "Wioska Pod Kogutem". Główną atrakcją było Mini Zoo.
      • W zagrodzie oprócz kur, kaczek, indyków i gęsi dzieci mogły zobaczyć także kuca, osiołki, lamy, owce, kozy, świnki i króliki. Dużą atrakcją były dwa polarne liski, kolorowe bażanty i ostronos. Organizatorzy zaprosili dzieci na warsztaty Miód i wosk, podczas których dzieci zwijały i ozdabiały świece z naturalnego wosku, a także dowiedziały się dlaczego należy dbać o pszczoły? Mogliśmy poznać smaki różnych miodów i pszczelego pyłku. W czasie wycieczki nie zabrakło wesołej zabawy na placu zabaw. Dzieci zbudowały też hotele dla owadów. Po pracy i zabawie wszystkim smakowała zupa pomidorowa. To był udany dzień:)

p. Beata Truszkowska