• Klasa 3c - wyjście do Filharmonii

• 14.12.2023 07:38
      • 8 grudnia klasa 3c wysłuchała przedświątecznego koncertu góralskiego w Filharmonii dla Dzieci w Pałacu Staszica.
      • Oprócz skocznych utworów charakterystycznych dla Podhala dzieci poznały elementy tradycyjnego stroju góralskiego. Ciekawym doświadczeniem, po wysłuchaniu dźwięków wygrywanych na popularnych instrumentach muzycznych (gajdy, kontrabas, skrzypce, harmonia....), była trombita, która niegdyś służyła góralom do przesyłania wiadomości. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu przygrywając na instrumentach perkusyjnych, włączając się w śpiewanie kolęd i pastorałek, uczestnicząc w mini konkursach. Niewątpliwie atrakcyjnym przeżyciem była też podróż metrem 🙂. Każdemu któryś punkt wycieczki przypadł do gustu.

p. Anna Kośmińska - Filipek