• Klasy 4 - wycieczka do Torunia

• 05.05.2022 09:11
      • W ubiegłym tygodniu klasy 4 były na wycieczce w mieście Mikołaja Kopernika - w Toruniu. I nie obyło się bez wizyty pod Domem słynnego na całym świecie astronoma.
      • Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto pogłaskać niewielką rzeźbę znanego z komiksów psa Filusia z parasolką oraz historię osiołka wykonanego z brązu. Ma całkiem sympatyczny i miły wygląd, co jest bardzo mylące. Gdyż ten pierwotny, który stał w tym miejscu przed wiekami, przeznaczony był do mało przyjemnych czynności. Osiołek funkcjonował jako pręgierz dla odwachu, czyli miejsce, w którym wymierzano karę strażnikom miejskim.

Uczniowie byli również w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach jest to ośrodek astronomiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach koło Torunia, kształcący studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, a także służący obserwacji kosmosu, badaniom naukowym, popularyzacji wiedzy o wszechświecie.

Jak Toruń to i pierniczki oprócz zakupu uczniowie mieli warsztaty z wypieków pierniczków.

Bardzo przyjemnie spędzony czas.