• Klasy 7a i 7b -survival 08 czerwca

• 09.06.2022 09:56
      • Uczniowie klas siódmych pod opieką P. K.Choińskiej, P. M.Garbowskiej i P. K.Andrzejewskiej -mamy ucznia Mikołaja Peplińskiego wyjechali do Góry Kalwarii, gdzie odbyli kilkugodzinne zajęcia w lesie.
      • Podczas pobytu uczniowie mogli zapoznać się z różnymi technikami i pojęciami z zakresu sztuki przetrwania i woodcraftu. Pod okiem instruktorów młodzież poznała nie tylko umiejętności, które pozwoliły ludziom przetrwać w trudnych warunkach, ale także, w trakcie treningu zadaniowego i odgrywania ról, poszerzyli swoją gotowość psychiczną i rozwinęli samodzielność.

Grupy uczestników, poprzez zabawę i ćwiczenia, mogły zamienić się we współpracujące zespoły, w myśl zasady, że na nieznanym terenie najważniejszym wsparciem jest drugi człowiek.

Uczestnicy survivalu:

- wzięli udział w pokazie różnych sposobów rozpalania ognia: łuk ogniowy, krzesiwo kowalskie, krzesiwo; sposobów utrzymywania ognia, pozyskiwania drewna, rodzaje rozpałek. Podejmowali próby rozpalania ognia w trudnych warunkach

- mogli sami zbudować schronienie

- brali udział w grach i i zabawach o charakterze strategicznym: Granica i Flagi.

Na zakończenie uczestnicy upiekli kiełbaski przy ognisku.

p. M. Garbowska