• Wspólne śniadanie w klasie 4d

• 12.11.2021 11:33
      • Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywamy wiedzę. Powiedziałabym nawet, że zdobywanie wiedzy w szkole, jest tylko małą częścią życia szkolnego.
      • To właśnie w szkole młodzi ludzie odkrywają wiele nowych rzeczy, zawierają prawdziwe przyjaźnie, wspierają się wzajemnie, przeżywają rozczarowania. W szkole nie tylko zdobywamy wiedzę o rachunkach, naszej planecie czy prawach fizyki, ale przede wszystkim w szkole uczymy się życia, to właśnie ona uczy nas walczenia o swoje, naucza odpowiedzialności za swoje czyny. Szkoła to też obiekt naszych przyszłych wspomnień. Czasy szkolne zawsze były i zostaną najczęstszym obiektem wspomnień. Bo w końcu czas szkolny to czas w którym nie odpowiadamy w pełnie za siebie i jest jednym z najprzyjemniejszych okresów w naszym życiu do którego zawsze będziemy tęsknili.

Szkoła pełni też funkcję wychowawczą. W tym miejscu młodzi ludzie kształtują swoje charaktery, uczą się kultury i przyjmują obowiązujące normy społeczne. To częściowo od niej zależy czy w przyszłości uczeń będzie niewychowanym człowiekiem czy też dżentelmenem o nienagannych manierach.

Podsumowując szkoła jest drugim domem równie ważnym jak ten pierwszy, lecz często ten dom jest niedoceniany przez swoich mieszkańców. Dlatego klasa 4d zbiera wspomnienia i uczy się np. dobrych manier przy stole podczas wspólnego spożywania zdrowego śniadania.

p. Agata Leśniak