• Klasa 4a - lekcja oswajania

• 25.11.2021 17:49
      • Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w "lekcji oswajania”, która była spotkaniem uczennic i uczniów dwóch klas: z Warszawy i Chodzieży z aktorem Teatru 21 i pedagożką teatru.
      • Spotkanie było zogniskowane wokół tematów podejmowanych przez Teatr 21, który opowiadając o sytuacji osób z niepełnosprawnościami za pomocą spektakli, równocześnie tworzy przestrzeń do dyskusji o kondycji współczesnego społeczeństwa.

Teatr 21 to zespół teatralny, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu 15 lat swojej działalności stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce.

Uczniowie otrzymali dostęp do obejrzenia sztuki: "Jak przestałem być idealny" - to familijny spektakl wystawiany w namiocie cyrkowym, wyprodukowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr 21. W wypełnionym muzyką na żywo przedstawieniu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z zapierającymi dech w piersiach wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, dlaczego warto powstrzymać się od oceniania innych oraz wtłaczania ludzi w ramy.

NIE ZOSTAWIAJ

NIKOGO W TYLE!