• Kalendarz adwentowy w klasach 4

• 06.12.2021 14:53
      • Otwieranie kalendarza adwentowego to długa tradycja, która została zapoczątkowana w Hamburgu w 1902 roku i jest znana na całym świecie, szczególnie w rodzinach chrześcijańskich.
      • Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Niegdyś używano do tego 24 świec, kredą rysowano kreski na drzwiach domów lub wkładano po jednym źdźble do szopki. We współczesnych tego typu terminarzach można znaleźć zarówno słodycze, zabawki, jak i kosmetyki.

A w naszej szkole dla klas 4 wychowawcy przygotowali kalendarz adwentowy z imieniem w środku, które działa jak tak zwany „szczęśliwy numerek”! Kalendarz ma 16 okienek, ponieważ 16 razy spotkamy się w grudniu w szkole 😊

p. Agata Leśniak