• Gramy z WOŚP!

• 25.01.2023 18:43
      • Już w sobotę 28.01.2023 r. w godzinach 11:00 - 14:00 w naszej szkole, odbędzie się impreza wspierająca 31. Finał WOŚP.
      • W mijającym tygodniu, na naszym fanpage, przedstawiliśmy część firm, które wesprą naszą akcję w tym dniu. Szczegóły poniżej.

Poczynając od wczoraj, na fanpage przedstawiamy przedmioty, które będzie można wylicytować w tym dniu. Płatność za wylicytowane rzeczy w dniu imprezy gotówką, prosto do WOŚPowej puszki. ❤

Stowarzyszenie „Nasze Średniowiecze” Isfjord Hird - Nasze Średniowiecze to grupa pasjonatów historii, interesująca się kulturą naszych przodków z wczesnego średniowiecza. Zajmują się szeroko pojętnym rzemiosłem, dawną kuchnią, obrzędowością oraz walką.

W sobotę zaprezentują uzbrojenie wczesnośredniowiecznych wojów, stroje i sprzęty użytku codziennego. Opowiedzą o tym jak wyglądało życie w X wieku, przybliżą sylwetkę woja oraz zrobią pokaz walki. Dodatkowo będzie możliwość spróbowania swoich sił w walce bezpieczną bronią oraz wzięcia udziału w historycznym, kuchennym quizie.

Zagra z nami Vibe Dance Center, którego założycielką jest nasza nauczycielka p. Joanna Kozłowska - Borys.

Podopieczne szkoły tańca pokażą swoje umiejętności w części głównej imprezy. Dodatkowo na licytację zostały przekazane 3 vouchery na zajęcia w Vibe Dance Center. Dziękujemy!

Na nadchodzącej imprezie WOŚP zagra z nami również pracownia Farbą Umazane. Marcelina Miernik, właścicielka pracowni wraz z nauczycielką naszej szkoły, p. Anną Florczak będą tworzyć z dziećmi drewniane laleczki szczęścia i zdrowia. Oczywiście ozdobione wośpowym serduchem. ❤

Chętnym namalują serca również na twarzach. ❤

WOŚP to przecież święto dobroci i naszych wielkich serc!

Zagrają z nami wykonawcy, którzy swoją muzyką umilą nam czas!

🎤Piotr Czaplicki

Architekt krajobrazu, grafik komputerowy, z zamiłowania autor tekstów, muzyki, gitarzysta, wokalista, realizator dźwięku. Napisał kilkadziesiąt piosenek autorskich i polskich przekładów coverów.
 Autorska piosenka „Trochę”

w 2013 roku znalazła się na szczycie listy przebojów „RagaTop”. Pisze i śpiewa także piosenki religijne. Kilkanaście lat był członkiem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, współprowadził także dziecięcy zespół Schola-la-la z rodzimej parafii. Realizował produkcje audio dla obu formacji. W 2020 r. nagrał i wydał autorską płytę „Intymny spacer”. Współtworzy wraz z Tomkiem Winiarskim duet wokalno-gitarowy „Let’s Play”, w ramach którego nagrywa właśnie album coverowy

z autorskimi tłumaczeniami wielu dawnych, znanych, amerykańskich piosenek.

🎤Les Sons de l'Air (Dźwięki powietrza)

W skład zespołu wchodzą: Alicja Wołyńczyk-Raniszewska (saksofon), Jarosław Gałuszka (akordeon).

Niekonwencjonalne połączenie instrumentów pozwala uzyskać nietypowe dla muzyki klasycznej brzmienie, nadając zupełnie nowe oblicze utworom częstokroć przeznaczonym na inne składy instrumentalne.

Zespół powstał w 2005 r. Jest laureatem I nagrody i nagrody specjalnej na 43. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal w Niemczech (2006) oraz

I nagrody na Mławskim Festiwalu Akordeonowym. Współpracował z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej. Koncertował m.in. w Filharmonii Narodowej, Świętokrzyskiej, Opolskiej, Dolnośląskiej, w Austrii i Bułgarii. Wraz z pianistą Adamem Sychowskim duet brał udział w projekcie Alicji Wołyńczyk i Cornelii Hoegl "Austria meets Poland" prawykonując dzieła austriackich kompozytorów. Od 2019 r. duet nawiązał współpracę ze znakomitą kameralistką, pianistką Agnieszką Kopacką-Aleksandrowicz, z którą dokonał licznych prawykonań polskich kompozytorów. Trio jest też autorem projektu adresowanego do młodych słuchaczy i miłośników twórczości Stanisława Lema - Tryptyk Lemowski (nagranie z koncertu w Siedlcach dostępne jest na Youtube). Ostatnio duet Dźwięki Powietrza wystąpił na Festiwalu Muzyki Kameralnej w Urlach, Popołudnikach w Warszawskiej Prochowni.

W programie znajdą się utwory inspirowane folklorem krajów Europy.

🎤Voice Acoustic Band

- to nowy projekt muzyczny, który tworzy duet, Julia i Piotr. Julia, śpiewa od 5 roku życia i mimo młodego wieku jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Miała również przyjemność reprezentować Polskę podczas International Festival of Languages and Culture w Australii. Uczestniczka warsztatów wokalnych między innymi u Elżbiety Zapendowskiej, Moniki Urlik, Mozila czy Mietka Szcześniaka. Julia jest obdarzona soulowym głosem i niespotykaną wrażliwością muzyczną. Czynnie bierze udział w najróżniejszych akcjach charytatywnych. Oprócz muzyki pasjonuje się sztukami wizualnymi i plastycznymi.

Piotr wspierał swoją grą na gitarze wiele projektów rockowych czy folkowych. Również jest laureatem kilku konkursów muzycznych. Tworzy muzykę oraz teksty. Posiada wieloletnie doświadczenie w występach na żywo, zarówno na małej jak i dużej scenie. Od czasu do czasu sam organizuje muzyczne wydarzenia, bardzo pozytywnie oceniane przez publiczność.

Voice Acoustic Band to znane, popularne przeboje polskiej oraz zagranicznej muzyki rockowej, popowej czy folkowej w akustycznym wydaniu. Czasem duet mile zaskoczy własną twórczością. A największą przyjemność mają wtedy, kiedy publiczność znajduje okazję do tańca i wspólnego śpiewu. Zapraszamy 😊

Zagra z nami UroczeWarkocze by paulaniet - wykwalifikowana braiderka, która przekazała sztuczne włosy oraz wspomoże w tworzeniu kolorowych warkoczyków.

Dziękujemy! ❤

p. Joanna Grabowska