• Różowa skrzyneczka w naszej szkole

• 09.03.2023 15:11
      • Dołączyliśmy do akcji Fundacji Różowa skrzyneczka i chcemy edukować na temat menstruacji. Wczoraj zostały zakupione trzy skrzyneczki z środkami higienicznymi dla dziewcząt, które niebawem pojawią się w damskich toaletach.
      • Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostepu do bezpłatnych srodkow higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostep do rzetelnej edukacji w zakresie miesiaczkowania w szkole.

Według danych: 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu, 42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce, 43% nastolatek unika tematu okresu z ojcem. Będziemy się starać o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno dziewczynki, jak i chłopców.

Plakaty informacyjne:

p. Iga Kania