• WIELKI SUKCES ALICJI BUKWY Z KLASY IVA W KONKURSIE RECYTATORSKIM "WARSZAWSKA SYRENKA"

• 28.04.2023 08:54
      • O sukcesie Ali pisaliśmy już kilka dni temu, kiedy to dziewczynka przeszła kilka szczebli eliminacji i jako jedyna z Pragi- Południe w swojej kategorii wiekowej zakwalifikowała się do przesłuchań finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
      • W sobotę 22 kwietnia 2023 roku ogłoszono wyniki 46 edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Jury… po wysłuchaniu 208 prezentacji uczestników eliminacji finałowych województwa mazowieckiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas 4-6

• I miejsce- Jan Tyczyński
        • II miejsce- Maja Jarosz
        • III miejsce- Zuzanna Kierska
        • wyróżnienia: Alicja Bukwa, Ala  Folentarska, Julian Mikulski, Klara Sobiecka

Ala mówiła wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Została zauważona i doceniona przez jury, co cieszy tym bardziej, że Warszawska Syrenka to jeden z najważniejszych konkursów recytatorskich na Mazowszu, w którym co roku bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Szkolni Koordynatorzy Konkursu

Iga Kania