• Międzynarodowy projekt "Emocja"

• 11.02.2022 12:11
      • Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia.

• CELE OGÓLNE PROJEKTU:

• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
        • Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
        • Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
        • Integracja zespołu klasowego.
        • Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
        • Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
        • Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• Kształtowanie postawy empatii wśród dzieci i młodzieży.
        • Dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi.
        • Integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu “Emocja”.
        • Budowanie przyjaznego klimatu integracji.
        • Eliminowanie zachowań agresywnych.
        • Przygotowanie dzieci do powrotów do Polski bądź ewentualnej migracji.

Uczestniczą klasy: 1b, 2c, 2d i 3d