• Innowacja "Uczę się poprzez sztukę. Edukacja kulturalna w naszej szkole"

• 15.02.2022 16:31
      • Dotknij Sztuki!

•              Innowacja ma na celu szerzenie idei edukacji przez sztukę. Ma zachęcać i motywować uczniów do twórczego działania i poszerzania wiedzy w ciekawy sposób, uwrażliwić na sztukę, nauczyć kontekstowego myślenia.  Jest odpowiedzią na potrzeby uczniów. Pobudza do działania a także wychodzi naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej.

Innowacja będzie opierała się na współpracy z różnymi instytucjami kultury. Uczniowie będą uczestniczyć w szeregu  warsztatów z ciekawymi osobami ze świata filmu, teatru. Zapoznają się z wieloma dziełami sztuki, które będą pretekstem do twórczych wyzwań, dyskusji. Już na początku roku dołączyli do programu – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, co łączy się z comiesięcznym wyjściem do kina na zaproponowany film oraz wysłuchaniem prelekcji przygotowanej przez filmoznawców. Oprócz tego, poznają historię teatru. Przekonają się jak powstają efekty specjalne do dzieła. Odwiedzą Filmotekę Narodową i jej ogromne archiwum. Zwiedzą teatr i obejrzą wybraną sztukę. Stworzą animację poklatkową zainspirowaną lekturą obowiązkową. Działania twórcze będą udostępniane na stronie szkoły. Wszystkie te aktywności będą mieć wymiar wychowawczy oraz edukacyjny.

p. Iga Kania