• Szkoła w Porządku - co to jest, co się stanie z rzeczami?

• 15.04.2024 16:35
      • Kto jest organizatorem oraz co się dzieje z przekazywanymi rzeczami?
      • Organizator
        New Solutions Group - twórca marki Ubrania Do Oddania

Redefiniuje pojęcie drugiego obiegu na rynku tekstylnym UDOwadniając, że cyrkularność jest atrakcyjna. Firma założona w 2018 roku przez Zofię Zochniak i Tomasza Bociana początkowo prowadziła platformę fundraisingową, łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych.

Dzisiaj działa kompleksowo i na wielu płaszczyznach:

• ● W serwisie www.ubraniadooddania.pl zbiera odzież i akcesoria, przekazując organizacjom charytatywnym lub placówkom edukacyjnym 1 zł za każdy kilogram pozyskanych rzeczy. Zapewnia możliwość wyboru dowolnej akcji charytatywnej lub organizacji własnej zbiórki. Od startu w 2018 roku:
        • ● Przekazała ponad 2 miliony złotych do NGO
        • ● Zaufało jej ponad 55 000 użytkowników
        • ● Przeprowadzono ponad 1300 kampanii
        • ● Współpracuje z ponad 500 fundacjami i organizacjami pozarządowymi.
        • ● Buduje realną wartość zamkniętego obiegu dając tekstyliom drugie życie:
        • ● Stworzyła unikalny koncept Butików Cyrkularnych - sklepów vintage dostępnych w najlepszych galeriach handlowych w kraju w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy. W Butiku Cyrkularnym znaleźć można wyselekcjonowane i odświeżone rzeczy z drugiego obiegu - zarówno ubrania vintage, markowe, z metkami jak i casualowe, wszystkie zaprezentowane w butikowej formule.
        • ● Realizuje działania dla firm zainteresowanych tematyką ekologii:
        • ● Program ,,Firma w Porządku’’ ma na celu realizację działań CSR, EB i polityki środowiskowej w przedsiębiorstwach. Całościowo organizujemy zbiórki tekstyliów w firmach i obiektach.
        • ● W ramach działań Let's Circle Together posiada kompleksowe rozwiązania dla firm odzieżowych w zakresie zbierania, sortowania i sprzedaży odzieży z drugiego obiegu. We współpracy z 4F, w wybranych sklepach marki można kupić używaną odzież, która została przygotowana przez nas.
        • ● Program Partnerski skierowany do właścicieli sklepów typu second hand z bogatą ofertą dostaw odzieży używanej.

W 2022 roku Zespół Ubrania Do Oddania nawiązał Partnerstwo z Komisją Europejską European Commission w zakresie wdrożenia w Polsce założeń Strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym. Otrzymała też tytuł „Firma Społecznie Odpowiedzialna Roku” magazynu „Forbes”.