• Wolontariusze z klasy 7a w schronisku

• 16.05.2022 16:05
        • To, że wolontariat prężnie działa w naszej szkole, widać na każdym kroku.

• 11 maja 2022r. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią p. K. Choińską i nauczycielką od przyrody p. G. Presz kolejny raz wybrali się do schroniska ,,Azyl pod Psim Aniołem" w Falenicy. Celem było dostarczenie karmy i różnych akcesoriów czworonożnym pupilom, uwrażliwianie na ich krzywdę oraz wdrażanie do odpowiedzialności podczas opieki nad zwierzętami. Po wstępnej rozmowie z pracownicą schroniska, zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa, młodzież otrzymała psy i ruszyła z nimi na długi spacer do lasu. Po godzinie następowała wymiana na kolejne zwierzęta, by jak najwięcej z nich mogło wyhasać się w przestrzeni.

W drodze powrotnej do Warszawy uczniowie postanowili, że przed zakończeniem roku szkolnego, odwiedzą schronisko jeszcze raz.

Wszystkim, którzy dostarczyli karmę czy inne akcesoria, składamy serdeczne podziękowania w imieniu pracowników schroniska oraz wolontariuszy.

p. Krystyna Choińska