• Starsi czytają młodszym - akcja wolontariatu

• 26.11.2022 11:07
        •    Nasza Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka to miejsce, w którym dzieją się magiczne rzeczy. W środę (23.11.2022r.) wróżka Tosia z kl. 8a użyła różdżki, by zmienić świat Gęboluda, tytułowego bohatera książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Uczyniła to w Przedszkolu ,,U Słonia Szczęściarza”, kiedy wraz z Julką, Gabrysią i Hanią uczestniczyły w akcji programu ,,Starsi czytają młodszym".
        • Dzieci były zachwycone zarówno treścią utworu, jak i jego inscenizacją. Po przeczytaniu wypowiadały się o bohaterach, przymierzały płaszcz Gęboluda, oglądały przyniesione rekwizyty,

Za grzeczne zachowanie i aktywny udział zostały nagrodzone drożdżowym ciastem, które bajkowa wróżka upiekła Gęboludowi. Otrzymały też puzzle, by ich tysiąc elementów przypominało polne kwiaty.

Pani wicedyrektor podziękowała wolontariuszkom za przeprowadzoną akcję i zaprosiła na kolejne spotkanie do starszej grupy.

p. Krystyna Choińska