• Zuchy w naszej szkole

• 01.10.2021 09:02
      • 160 Warszawska Gromada Zuchowa „Leprikony” działa  przy Szkole Podstawowej nr. 374  im. Piotra Szembeka  od września 2017 roku. Do gromady przynależeć mogą uczniowie klas 0 -3. Zuchy spotykają się na cotygodniowych zbiórkach na terenie szkoły, gdzie mają swoją zuchówkę.
      •

Na naszych zbiórkach działamy zgodnie z metodą harcerską, a dokładniej metodyką zuchową ZHP. Zuchy zdobywają zespołowe tropy i indywidualne sprawności, najczęściej poprzez zabawę „w coś lub w kogoś”, ale również ucząc się wielu przydatnych umiejętności w działaniu. Członkowie gromady mają okazję zdobywać między innymi sprawności historyczne, kulturoznawcze, przyrodnicze, artystyczne, zawodowe i bajkowe.

Często uczestniczą oni również w fabularyzowanych grach i rajdach, organizowanych w lasach, parkach i innych ciekawych zakątkach miasta. Nie są to jednak jedyne aktywności, w jakie mogą zaangażować się „Leprikony”. Przez ostatnie lata członkowie gromady włączali się w różnorodne akcje charytatywne, oraz uczestniczyli w wielu biwakach, nie tylko na ternie Warszawy. Zuchy udowodniły również niezwykłą wytrwałość, z spotykając się na zbiórkach online, w trudnym pandemicznym okresie. Latem gromada wyjeżdża na niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kolnie zuchową. Wszystko to pozwala na wszechstronny rozwój zuchów poprzez stawianie wyzwań.

Gromada Działa w ramach Szczepu 160 WDHIGZ im. Marii Skłodowskiej – Curie. Umożliwia to zuchom uczestnic w wielu ciekawych wydarzeniach oraz zapewnia perspektywę dalszego rozwoju w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Dzieci przynależące do gromady mają również okazję dobrze poznać postać bohaterki szczepu, wkraczając w fascynujący świat chemii, fizyki i wielkich odkryć.

Zapraszamy wszystkie dzieci na zbiórki w środy w godzinach 16.30-18.00

Pierwsza zbiórka odbędzie się już 6.10.2021 Po zbiórce (ok.18.15) zapraszamy również na spotkanie informacyjne dla rodziców.

Drużynowa Gromady:

Pwd. Dominika Pituła