• 17.09.2024 07:31
      • Z okazji Jubileuszu 85-lecia Szkoły Podstawowej nr 374 im. gen. Piotra Szembeka, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja szkoła za 85 lat”.
      • Cele konkursu:
        - Zachęcenie uczniów do twórczej ekspresji i wyrażania swoich pomysłów w formie plastycznej;
        - Wychowanie przez sztukę oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych;
        - Pobudzanie wrażliwości artystycznej i wyobraźni plastycznej dzieci;
        - Kształtowanie umiejętności estetycznego postrzegania świata;
        - Odkrywanie i wspieranie młodych talentów artystycznych, dając im możliwość publicznej prezentacji prac;
        - Nakłonienie uczniów do refleksji na temat przyszłości szkoły i tego, jak może wyglądać za 85 lat;
        - Promowanie kreatywności, oryginalności i indywidualnego podejścia do tematu.

Kryteria oceny prac:
        1. Zgodność z tematem;
        2. Oryginalność i pomysłowość;
        3. Estetyka wykonania;
        4. Ogólne wrażenie artystyczne.

Technika:
        Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską (np. rysunek, malarstwo, kolaż) na formacie A3.

Konkurs obejmuje następujące kategorie wiekowe:
        - uczniowie klas I i II,
        - uczniowie klas III i IV,
        - uczniowie klasy V-VIII.

Termin i miejsce składania prac:
        Gotowe prace konkursowe prosimy przynosić do sal nr 4 lub 5, lub przekazywać bezpośrednio wychowawcom klas. Ostateczny termin składania prac to 15 października.

Nagrody:
        Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie jubileuszowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy twórczych pomysłów!

Organizatorki:
        Katarzyna Bazior