• Klasa 7d - warsztaty w FabLab

• 11.09.2024 18:10
      • Klasa 7d miała okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach w FabLabie na ul. Targowej w Warszawie, gdzie poznali nowoczesne technologie i techniki twórcze.
      • ### Warsztaty z lutowania

Podczas warsztatów z lutowania uczniowie nauczyli się podstaw tej techniki, która jest kluczowa w elektronice. Zajęcia obejmowały praktyczne ćwiczenia, w których młodzież lutowała różne elementy elektroniczne, co pozwoliło im zrozumieć, jak tworzyć proste obwody. Uczestnicy mieli szansę na samodzielne wykonanie projektów, co rozwijało ich umiejętności manualne i techniczne.

### Warsztaty String Art

W ramach warsztatów String Art uczniowie tworzyli artystyczne kompozycje z wykorzystaniem nici i gwoździ. Ta technika pozwala na rozwijanie kreatywności oraz zdolności przestrzennego myślenia. Uczniowie mieli możliwość zaprojektowania własnych wzorów, co sprzyjało ich indywidualnemu wyrażaniu się poprzez sztukę.

Wycieczka do FabLabu była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca, dając uczniom szansę na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w kreatywny sposób.

p. Agata Leśniak