• Dzień Myszki Miki
   • Dzień Myszki Miki

   • 21.11.2021 12:21
   • To najpopularniejsza postać w całej popkulturze i mimo tego, że ma już 93 lata, nie zestarzała się ani trochę. Oczywiście od 1928 roku jej wygląd uległ nieco zmianie, jednak po dziś dzień bawi i uczy nie tylko najmłodszych. Myślisz, że wiesz już o niej wszystko? Najwyższa pora się przekonać.
   • Pierwsza produkcja, w której pojawiła się postać Myszki Miki to krótkometrażowy film “Parowiec Willie”, który był pierwszą dźwiękową animacją. Miał on swoją premierę 18 listopada 1928 roku, dlatego właśnie ten dzień uznawany jest za datę “narodzin” najpopularniejszej animowanej myszki.

     

    https://youtu.be/BBgghnQF6E4

     

    Przygody Myszki Miki to nie tylko pierwsza dźwiękowa animacja, ale również pierwszy rysunkowy bohater, który przemówił! Jakie były pierwsze słowa Mikiego? Wyśpiewane wesoło “Hot dogs! Hot dogs!” w krótkometrażowej produkcji “W wesołym miasteczku”. Swojego głosu tej kultowej postaci udzielał sam Walt Disney i trwało to do 1946 roku.

    Myszka Miki to jednak nie tylko niezliczona ilość animacji i filmów. W 1930 roku stworzono pierwsze pluszowe lalki popularnej myszki, a później powstał zegarek z jego wizerunkiem, który stał się prawdziwym hitem. Nie trzeba było długo czekać, żeby największe domy mody, takie jak: Tommy Hilfiger, Dolce&Gabbana, Comme de Garcons, Marc Jacobs czy Iceberg upomniały się o możliwość wykorzystywania tej bajkowej postaci przy tworzeniu swoich ubrań oraz akcesoriów. Dziś to sieciówki w głównej mierze sięgają po wizerunek Myszki Miki i umieszczają go na swoich produktach.

     

     

    Poniżej przedstawiam film, na którym widać, jak zmieniała się ta ikona amerykańskiej kultury na przestrzeni lat.

     

    https://youtu.be/mFKfe99bklA 

     

    Myszka Miki od  początku była symbolem optymizmu i energii.

    A nasza szkoła lubi pozytywną energię, tony pozytywnej energii!!!!

    Jest wśród nas mnóstwo optymistów, którzy chodzą i zarażają swoim optymizmem, dlatego u nas nigdy nie jest nudno. Zawsze jest ciekawie i wesoło.

    I pomimo tego, że nie mogłam spędzić tego dnia w naszej szkole jestem dumna ze wszystkich uczniów, nauczycieli oraz obsługi, że przyszliście tego dnia do szkoły z wizerunkiem Myszki Miki i zarażaliście optymizmem i pozytywną energią całą społeczność szkolną!!!! 

    A oto fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Myszki Miki.  

    p. Agata Leśniak

   • Wróć do listy artykułów