• Akcja Kolorowe Kredki

• 13.04.2022 13:05
      • Zapraszamy do przyłączenia się do akcji „Kolorowe kredki”!

Kolorowe kredki” to akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Prowadzona jest od kilku lat.

•

Organizatorzy  starają się wpajać uczniom, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem zbierają niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega akcja? „Zbieramy kredki, a następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Pan Edward nasz najstarszy 80 letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie  zasiada do maszyny  i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami”

Ważne informacje:

- zbierane są niepotrzebne kredki ołówkowe bez metalowych części, bez resztek gumki,

- nie zbieramy starych flamastrów, długopisów, pogryzionych kredek, kredek świecowych,

- kredki prosimy przynosić do sali nr 11 na II piętrze (sala klasy 2b)

Więcej informacji na stronie:

Organizatorzy:

Magdalena Łęcka