• 78 rocznica Powstania Warszawskiego

• 05.08.2022 11:09
      • W czwartek 28 lipca w Centrum Handlowym Szembeka obchodzono 78 rocznicę Powstania Warszawskiego, które wybuchło 1 sierpnia 1944r. Celem było oddanie hołdu walczącym o wolność stolicy i kraju.
      • Dzięki inicjatywie Prezesa CHS p. Mirosława Sztybera oraz Prezesa Fundacji Pomocy Żołnierzom AK p. Stanisława Rubkiewicza w uroczystości wzięli udział uczestnicy Powstania, m.in. Pan Witold Grzybowski, Pan Henryk Łazarski, Pan Józef Kasyk, Pan Hilary Jachowicz, Pani Urszula Przymus Prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinowskiej. Obecni też byli: Pan Pułkownik Zbigniew Zieliński Minister Urzędu do Spraw Kombatantów, Pan Profesor Władysław Teofil Bartoszewski, Warszawskie Bractwo Kurkowe, grono władz Dzielnicy Praga Południe oraz inni zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowała wicedyrektor p. Mariola Sobolewska, p. Katarzyna Kurcz, p. Krystyna Choińska, p. Zenona Kaniewski, uczniowie wraz z rodzicami.

Aby umilić przebieg uroczystości, zgromadzeni wysłuchali utwory z tamtych lat w wykonaniu Kapeli Czerniakowskiej, Justyny Dobroć oraz uczennic naszej szkoły - Dominiki Zdunek i Marty Noszczyńskiej. Można też było podziwiać wystawę prac p. Iwony Kalaman, p. Marioli Pietroń-Ratyńskiej i p. Rafała Starzyńskiego.

Żywa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci obecnych, a zwłaszcza dzieci, które licznie przybyły na spotkanie.

p. Krystyna Choińska