• "Uniwersytet Dzieci"
   • "Uniwersytet Dzieci"

   • 13.02.2022 11:55
   • W roku szkolnym 2021/2022 klasy w naszej szkole również realizują projekty z "Uniwersytetu Dzieci".
   • Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „Akademia Leśna. Jak tropić ślady w przyrodzie?“ - 2a

    W ramach projektu zrealizowałane 2 scenariusze początkowe - Czy można uczyć się szybciej oraz  Jak być dobrym przyjacielem oraz 2 lekcje tematyczne: Czy istnieją drzewa starsze od dinozaurów? oraz Czy misia można spotkać w lesie?

    Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?“ - 2c

    Podczas lekcji matematyki inspirowanych dedykowanymi scenariuszami dzieci zgłębiaja swoja wiedze na temat,  tego w jakich sytuacjach życiowych przydatne są umiejętności z dziedziny matematyki:codzienne zakupy, strony w podręczniku, odczytywanie wskazań zegara i temperatury.

     Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „Ekologia. Jak chronić środowisko?“ - 2d

    Podczas zajęć uczniowie kształtują postawę strażnika przyrody poprzez aktywną jej obserwację. Uczniowie dowiadują się jak chronić środowisko i czym jest klimat. Pracują również kreatywnie nadając nowe życie zużytym przedmiotom. Zajęcia trenują kompetencje społeczne i rozszerzają wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.

     Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?“ - 3c

    Przeprowadziłam pierwszą rozgrzewkową lekcje pt. “Jak wpaść na świetny pomysł”. Dzieci dużo pracowały w grupach i rozwijały swoją kreatywność. Dowiedzieliśmy się skąd się biorą pomysły na książkę, wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy na bezludnej wyspie oraz poznaliśmy nowy sposób wymyślania ciekawych rzeczy - “gwiazdę skojarzeń”.

     Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat.“ - 3d

    Podczas lekcji uczniowie poznają planety Układu Słonecznego, dowiedzą się, czym są strefy czasowe. Uczestnicząc w projekcie, uczniowie wzmacniają  umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwiną swoją ciekawość.

    Uniwersytet Dzieci – projekt ogólnopolski „Dlaczego wszystkie pytania są dobre?“ - 3a

    Podczas lekcji uczniowie zgłębili swoja wiedzę na temat Układu Słonecznego i szukali odpowiedzi na pytanie Czy z każdej mąki powstanie chleb?. Uczestnicząc w projekcie, uczniowie wzmacniają  umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwijają swoją ciekawość.

    MISTRZOWIE PLANOWANIA Rozwiń przedsiębiorczą postawę swoich uczniów! - 4d

    W trakcie lekcji uczniowie wspólnie planują i realizują wydarzenie projektowe, a także poznają różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Uczniowie wzmacniają swoją kreatywność, rozwijają samoświadomość i przedsiębiorczość. Ćwiczą  elastyczność, współpracę i empatię.

   • Wróć do listy artykułów