• Klasa 2a - Centralny Dom Technologii

• 30.03.2022 17:22
      • W marcu kl. 2a miała trzy wizyty w Centralnym Domu Technologii. Uczniowie zapoznali się z podstawami programowania wizualnego.
      • Podczas pierwszego spotkania trzeba było zaprogramować ruch i tło krótkiej historyjki o "Rozzłoszczonej pralce". Dzieci korzystały z tabletów. Na drugim spotkaniu poznaliśmy sympatyczne roboty - Fotony. Zadaniem dla uczniów było ułożyć tor do pokonania i zaprogramować robota tak, żeby pokonał ten tor. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość zmiany kolorów części robota i dodanie dźwięków. Podczas ostatniego spotkania dzieci miały zaprogramować emocje robota. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczniowie nauczyli się współpracy. Mieli możliwość wykazania się swoją kreatywnością i wyobraźnią. Na pamiątkę wszyscy dostali dyplomy.

p. Beata Truszkowska