• Klasa 2c - wycieczka do Torunia

• 22.05.2022 12:03
      • 18 maja uczniowie klasy 2c wyruszyliśmy do miasta Mikołaja Kopernika. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Obserwatorium Astronomicznego w podtoruńskich Piwnicach.
      • Dzieci miały okazję podziwiać największy w Europie radioteleskop. Z Piwnic podróżnicy wyruszyli do Torunia by zwiedzić Stare Miasto. Tu odwiedzili najważniejsze toruńskie zabytki: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz, Katedrę Świętojańską z dzwonem Tuba Dei. Ostatnią atrakcją tej wyjątkowej wycieczki było wypiekanie pierniczków w Forcie IV. Każdy samodzielnie wykonał sobie pamiątkowy pierniczek. Kiedy pierniczki były w piecu, uczniowie poznali historię toruńskich pierników, które są nierozerwalnie związane z tym wspaniałym miastem.

p. Katarzyna Bazior