• 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 17.11.2022 17:59
      • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia...
      • Ubierzmy się więc w najbliższy poniedziałek w kolor żółty, który kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, radością, ciepłem. Poprawia nastrój, budzi optymizm, wzmacnia poczucie własnej wartości. Jest symbolem życzliwości.

Zróbcie z koleżankami i kolegami klasowe drzewko życzliwości. Na każdym listku napiszcie miłe słowa, których nie powinno brakować na co dzień. Wywieście je np. na drzwiach swojej sali lub w innym widocznym miejscu.

Przejdźcie się tego dnia korytarzami szkolnymi i poszukajcie innych elementów związanych z życzliwością i empatią.

Powiedzcie spotkanym osobom coś miłego. I pamiętajcie: dobro powraca:)

Do szkolnego świętowania Dnia Życzliwości i Pozdrowień zachęcają:

Anna Kośmińska-Filipek i Anna Florczak