• klasa 3a - apel z okazji świąt majowych

• 08.05.2023 07:30

•   Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi oraz 3 maja- Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.
          28 kwietnia, w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Majowych. Apel został przygotowany przez klasę 3A, pod kierunkiem wychowawczyni.
      • Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili montaż słowno-muzyczny: zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało apelowi uroczysty charakter.
        Biel i czerwień – dwa kolory, które każdy Polak zna.
        To nasz symbol narodowy, co od lat niezmiennie trwa.
        Czasem godło ją ozdabia, czasem orła na niej brak.
        To jest właśnie polska flaga, patriotyzmu piękny znak!
        Biały Orle wznieś się nad nami,
        osłoń kraj nasz swoimi skrzydłami,
        by wszystkie dzieci czuły się bezpiecznie
        i szczęście w naszych domach trwało wiecznie
          Na pochwałę zasługują uczniowie, którzy, pokonując tremę, indywidualnie odśpiewali zwrotki piosenek. Musieli pokonać tremę i wspaniale im się to udało. Alan, Aleksandra, Bartosz, Hanna, Jakub, dwie Natalie i Olaf zasłużyli na brawa.
          Powaga treści  i piękny śpiew, powiewające chorągiewki biało-czerwone i inne elementy w naszych, polskich barwach (wianki na głowach dziewczynek, białe i czerwone baloniki) oraz współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że uczniowie klas 1-3 z uwagą obejrzeli występ.
        Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.
        PAMIĘTAJMY, ŻE PATRIOTĄ - POLAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA…

p. Beata Truszkowska