• Klasa 2c - Ratowanie na Spontanie

• 12.05.2023 11:29
      • 11 maja klasa 2c uczestniczyła w warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez wolontariuszkę organizacji Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w ramach projektu "Ratowanie na spontanie".
      • Dzieci pogłębiły swoje wiadomości i udoskonaliły umiejętności w tym zakresie. Dowiedziały się, jak zareagować, gdy ktoś się zadławi lub ma krwotok z nosa. Potrenowały na fantomach udzielanie pierwszej pomocy, ale także same wcielały się w role osób potrzebujących pomocy i ich udzielających. Poszerzyły swoje wiadomości dotyczące cukrzycy i dowiedziały się na co zwrócić uwagę oraz jak wspierać osoby nią doświadczone. Były to bardzo cenne warsztaty, w których dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział.

p. Anna Kośmińska - Filipek