• Klasa 3c - wycieczka do Muzeum Azji i Pacyfiku

• 12.02.2024 07:34
      • Początek lutego to czas, w którym klasa 3c udała się do Muzeum Azji i Pacyfiku. Celem wizyty był udział w warsztatach zatytułowanych "Gry i zabawy azjatyckie".
      • Dzieci dowiedziały się, jak spędzają wolny czas ich rówieśnicy mieszkający w innym zakątku świata. Poznały m. in. historię powstania gry "Chińczyk", którego pierwowzorem była "Paczisi" pochodząca z Indii. Potem trafiła do Europy - najpierw do Niemiec pod nazwą "Człowieku nie irytuj się", a najlepiej przyjęła się w Polsce. Były też gry zręcznościowe z nietypowymi woreczkami - oj, nie należały do łatwych... Ciekawostką okazały się szagaje - kości wykonane że stawu skokowego owcy, którymi grają mongolskie dzieci. W Korei zaś popularne jest rozkręcanie batem bączków na lodzie, a także "Tuho" - drużynowe rzuty strzałami do celu. Udział w nowo poznanych grach okazał się emocjonujący i wymagający dużej koncentracji. Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę stałą... Polecamy!

p. Anna Kośmińska - Filipek