• Klasa 2c - wycieczka do Centrum Wielokulturowego

• 28.12.2021 16:03
      • 22 grudnia uczniowie klasy 2c odwiedzili Centrum Wielokulturowe. Podczas warsztatów na temat Afryki pt. "Jesteśmy różni, a tacy podobni" prowadzonych przez Elmiego Abdi z Somali dzieci dowiedziały się wiele na temat tego odległego kontynentu
      • . Edukator opowiedział o życiu w Afryce, kulturze, tradycji oraz pokazał fantastyczne slajdy. Ciekawscy uczniowie słuchali jak zaklęci, kiedy pan Elmi opowiadał o 54 afrykańskich krajach, niezliczonych językach i dialektach ,którymi porozumiewają się mieszkańcy Afryki oraz o ciekawych strojach. Najwięcej ciekawości wzbudziły jednak zabawki, własnoręcznie wykonane przez kreatywne, afrykanskie dzieci. Uczniowie mieli okazję też zagrać na oryginalnych, afrykańskich instrumentach. To było pierwsze z cyklu spotkań uczących o akceptacji wobec innych, tolerancji oraz kulturze i zwyczajach ludzi innych narodowości.

p. Katarzyna Bazior