• Klasy 5b, 6c i 7a - wycieczka do Łodzi

• 12.10.2023 07:38
      • W poniedziałek uczniowie klasy 7 A, 6 C i 5 B  pod opieką swoich wychowawców wybrały się na jednodniową wycieczkę do Łodzi.
      • Głównym celem naszej wizyty było zwiedzanie łódzkiego ZOO i jego nowoczesnej części czyli Orientarium, gdzie uczniowie mogli zobaczyć faunę i florę Azji.

W Orientarium zobaczyliśmy m.in. słonie indyjskie podczas pory karmienia, oraz liczne gatunki ryb w jednym z największych akwarium w Polsce.

Dalszą część wycieczki stanowił  spacer z przewodnikiem ulicą Piotrowską, czyli łódzkim deptakiem. Po drodze zobaczyliśmy oprócz pięknej architektury cykl pomników stawianych od 1999 roku jako Galerii Wielkich Łodzian. Podobno potarcie nosa Juliana Tuwima przynosi szczęście, toteż nos pomnikowego Tuwima jest już nieco wytarty przez poszukiwaczy szczęścia.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był odpoczynek w „Centrum Manufaktura” – największym polskim centrum urządzonym w klimacie zabytkowej manufaktury.

p. Rafał Świetliński