• Szkoła marzeń - wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

• 20.09.2021 10:30
      • W piątek (17.09.21r.) klasy: 5a i 7a wraz z nauczycielami: p. K. Choińską, p. Olgą Miłosz, p. S. Mijasem udały się do Centrum Nauki Kopernik.
      • Nasza szkoła nr 374 w Warszawie jest wyjątkowa, gdyż stosuje nowoczesne metody, by w jak najdogodniejszy sposób przekazać uczniom niezbędną wiedzę. Poza tradycyjnymi lekcjami odbywają się wyjścia/wycieczki w ciekawe miejsca, gdzie nauka odbywa się przez zabawę, obserwację, doświadczanie, eksperymentowanie, zadawania pytań i poszukiwanie odpowiedzi.

W piątek (17.09.21r.) klasy: 5a i 7a wraz z nauczycielami: p. K. Choińską, p. Olgą Miłosz, p. S. Mijasem udały się do Centrum Nauki Kopernik. Znajduje się tam mnóstwo eksponatów, które należy dotknąć, przetestować, by wiedzieć, na czym polega ich działanie. Przy niektórych można używać siły fizycznej, tupać, uderzać, krzyczeć i co najważniejsze, za takie zachowanie nikt nie skarci, nie wstawi negatywnej uwagi, wręcz pochwali, jeżeli eksperyment się uda.
        Centrum Kopernik inspiruje do odkrywania nie tylko młodych, starsi również znajdą coś dla siebie, a przy tym wszyscy dobrze się bawią i integrują.

p. Krystyna Choińska