• Ukryta Prawda

• 21.02.2022 06:24
      • W ramach realizacji inspiracji dotyczącej wieczorów poetyckich uczniowska delegacja z naszej szkoły wraz z p. K. Choińską uczestniczyła w wernisażu pt. ,,Ukryta prawda".
      • Odbył się on 19 stycznia 2022r. o godz. 18.30 w Centrum Promocji Kultury przy ulicy  Podskarbińskiej 2 w Warszawie. Słowo wstępne wygłosił Prezes Historycznego Towarzystwa im. Szembeków p. Władysław Ryszard Szeląg, następnie 18 artystów malarzy zaprezentowało własne inspiracje malarskie do wybranych wierszy poety Katynia Władysława Sabały. Podczas wywiadu z p. Agnieszką Wróblewską dowiedzieliśmy się, że inspiracją malarską do wierszy: ,,Koncert egzotyczny I", Panopticum, Jehowa" była sama w sobie treś utworów i natchnienie, które zazwyczaj nachodzi z nagła.

Na zakończenie przewodnicząca Klubu Malarzy p. Małgorzata Omelańczuk-Pawluk zachęciła naszą Szkołę do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt. ,,Dzieła Aleksandra Fredry w Malarstwie i Rysunku" i przekazała regulamin, który niebawem pojawi się w ogłoszeniu Dziennika Librus.

p. Krystyna Choińska