• Klasy 4a, 4d i 4e - wycieczka do teatru

• 15.04.2022 07:38
      • "Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie… Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?"
      • Uczniowie klas: 4a, 4d, 4e zostali zaproszeni do refleksji na temat przemijania, podczas wizyty w Teatrze Baj. Wspólnie obejrzeli sztukę zatytułowaną "Gęś, śmierć I tulipan" w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza. Historia Gęsi i Śmierci została ukazana w delikatny, poetycki sposób i była podróżą w głąb siebie, prowokowała do wzruszeń. Muzyka i obraz pięknie współgrały ze sobą górując nad słowem. Słowo było po stronie widzów, którzy mieli niecodzienną okazję porozmawiać po spektaklu z aktorami oraz psychologiem. Pytania i wypowiedzi mnożyły się, co potwierdziło, że został poruszony ważny temat, który niestety często pozostaje tabu. Odchodzenie jest częścią naszego życia, naszej codzienności, a więc i życia dzieci. Do rozmowy o przemijaniu została wykorzystana dziecięca literatura, która często przychodzi z pomocą i w bardzo przystępny sposób dotyka trudnych treści. Poruszajmy z dziećmi ten temat, nie zostawiajmy ich z tym samych, odpowiadajmy szczerze na ich pytania.

p. Iga Kania