• Klasa 4a - edukacja filmowa

• 21.04.2022 09:05
      • Uczniowie klasy 4a obejrzeli ostatni film z cyklu kino współczesne w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Otrzymali zaświadczenie oraz dyplom, który dumnie prezentujemy.
      • Obejrzane dzieła skłoniły do refleksji, rozwijały wrażliwość, pozwalały zdobywać wiedzę na temat otaczającego świata i lepiej go zrozumieć. Ostatni film, który polecamy uwadze to dzieło zatytułowane "Supa Modo". Główna bohaterka - Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Po filmie uczniowie dyskutowali i dzielili się refleksjami na temat trudnego życiowego sprawdzianu. Padły pytania: czy łatwiej jest przechodzić chorobę, próbując o niej zapomnieć? W czym nam może pomóc świat fantazji? Jak ważną rolę w naszym życiu pełni nadzieja?

p. Iga Kania