• Pomagamy zwierzętom

• 13.12.2022 18:21
        •     Azyl pod Psim Aniołem - Taką nazwę nosi schronisko dla zwierząt, w którym przebywa 150 psów. Mieści się w Falenicy. To tam jeżdżą nasi uczniowie z nauczycielami, by w ramach wolontariatu zajmować się czworonogami.

• 6 grudnia, gdy w szkole obchodzono mikołajki, składano życzenia, obdarowywano się prezentami, kl. 8a i kilka osób z kl. 8d postanowiły zrobić prezent oczekującym obecności i miłości człowieka. Młodzież pod opieką p. Joli i p. Krysi wyprowadzała pieski na spacer po leśnej ścieżce, bawiła się z nimi, a przy okazji obserwowała zachowanie i doszła do wniosku, że mimo krzywdy, jakiej doznały, nadal są prawdziwymi przyjaciółmi ludzi.

Kolejnym prezentem były dary, które w ramach akcji ,,Pomagam zwierzętom" tygodniami gromadziła społeczność szkolna wraz z rodzicami. Wśród nich znalazły się: koce, poduszki, buciki, kubraczki, domek, wilgotna i sucha karma, szelki, oraz inne akcesoria.

Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu szkolnego wolontariatu, a także pracowników schroniska.

Krystyna Choińska i Jolanta Pilwińska