• Pierwszaki w bibliotece!

• 02.02.2024 07:18
      • Ostatnio miałyśmy wielką przyjemność  przeprowadzenia lekcji bibliotecznych w klasach pierwszych. To bardzo dobry czas dla uczniów, aby zacząć wypożyczać książki. Życzymy dzieciom wspaniałych doznań czytelniczych, przyjemności obcowania z książkami i mamy nadzieję, że przygoda z dobrą literaturą  będzie  towarzyszyła zawsze.

• Na pamiątkę naszego spotkania pierwszaki otrzymały  książkę Justyny Bednarek pt. ,,Wnuczka Antykwariusza” z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak, do której został dołączony  dołączony ,,Przewodnik  dla rodziców Pierwszoklasisty”.
        Od kilku lat uczniowie  otrzymują tzw.  Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Mała Książka - Wielki Człowiek (realizowanej przez Instytut Książki ), przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
        Życzymy dzieciom i ich rodzicom, aby wszystkie wspólne lektury stały się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości.

p. Joanna Jasiewicz