• Szkoła w Sąsiedztwie

• 03.06.2022 15:36
        • W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyliśmy w projekcje „Szkoła w Sąsiedztwie” realizowanym przez Fundację Pole Dialogu, który jest skierowany do warszawskich szkół.
        • Celem projektu, jest tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich, rozwój postaw obywatelskich i prospołecznych, podniesienie kompetencji współpracowania w grupie i z różnymi osobami i podmiotami instytucjonalnymi. W ramach projektu uczniowie z ósmych klas działający w Szkolnym Kole Wolontariatu wspólnie z opiekunami stworzyli grę miejską ,,Przygoda z Patronem Szkoły”.

W grze wzięli udział uczniowie trzecich klas, którzy poznawali historię szkoły i otoczenia oraz wydarzenia w których brał udział gen. Piotr Szembek.

Ósmoklasiści przygotowali 6 punktów, na których młodsi koledzy i koleżanki poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy, zapoznali się z modą XIX wieku , oraz z legendą ,,O smoku Gocławskim” której autorem, jest nauczyciel języka polskiego Pan Tomasz Śleszycki.

Uczniowie z ósmych klas przeprowadzili musztrę wojskową oraz uświadamiali młodszych kolegów i koleżanki jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i segregacja odpadów.

Uczniowie mieli również okazję do powtórzenia wiadomości o patronie i historii szkoły. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, pozwoliła bliżej się poznać i zintegrować oraz wprowadziła zasady zdrowej rywalizacji.

Uczniowie w trakcie gry zdobywali punkty, dla swojego zespołu, które na koniec były sumowane. Końcowe podliczenie wszystkich zespołów, nie wyłoniło jednego zwycięzcy.

Wszystkie zespoły zwyciężyły, otrzymując słodycze i dyplom uczestnictwa w grze.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Hardeckiej, jako przedstawicielce Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Warszawie za współpracę i upominki dla uczestników gry.

p. Elżbieta Ścibisz