• Rok szkolny: 2020/2021 Ogólnopolski Program Edukacyjny „Dobrze Jemy”.

• 12.09.2021 16:34
      • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Dobrze Jemy”. Dzięki niemu uczniowie już od najmłodszych lat wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie.

• "Dobrze Jemy” to program skierowany do uczniów zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami.

W klasach były realizowane wybrane scenariusze zajęć: Dlaczego jedzenie jest ważne, Poznajemy piramidę żywienia, Dlaczego warto umieć gotować, czyli przygoda w kuchni, Skąd bierze się jedzenie, Cztery pory roku, czyli o sezonowości w kuchni, Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać i Śniadanie na szóstkę. Dzieci samodzielnie wykonywały: szaszłyki owocowe, wiosenne kanapki i baranka z twarożku.