• "Uczymy Dzieci Programować"

• 16.09.2021 11:12
      • „Uczymy Dzieci Programować” to ogólnopolski program edukacyjny.
        Program realizowany w klasie 2c, w roku szkolnym 2021/2022.
      • Naukę kodowania traktujemy się tu jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego.  Zabawy wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Można kodować na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej. Zaproponowane przez autorów programu scenariusze sprawdzą się zarówno w przypadku edukacji realizowanej stacjonarnie, jak i zdalnie.
        Z programem „Uczymy dzieci programować” uczniowie uczą się podstaw programowania oraz nabywają nowe kompetencje w zakresie posługiwania się narzędziami TiK. Uczestnicy zgodnie z harmonogramem realizuje zajęcia. A ponieważ uczymy się przez działanie podczas realizacji tego programu łączymy przyjemne z pożytecznym.

p. Katarzyna Bazior