• Rok szkolny: 2020/2021 Międzynarodowy projekt "Emocja"

• 12.09.2021 16:34
      • W tym roku klasa 1C  brała udział w III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Emocja".
        Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę.
        Dlatego aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał ten projekt.

• Cele ogólne projektu:

Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wobec inności.
        Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
        Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób.
        Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek
        i wrażliwość.

Klasa 1 C realizowała w tym roku 5 modułów: kreatywność, wyobraźnia, moc słów, równość, oswajanie strachu.

Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Projekt obejmuje pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.