• Akcja - Pozytywna Uwaga

• 04.11.2021 18:39
      • Nasza szkoła przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiej Akcji Pozytywna Uwaga!

• Wspólnie przeganiamy listopadowe smutki
        ze szkolnych korytarzy i wpisujmy uczniom
        pozytywne uwagi w e-dzienniczkach.
        Uczymy się także chwalić, bo mądre chwalenie
        jest trudniejsze, niż się wydaje.

Co nowego w III edycji?

Poza zasypaniem e-dzienniczków pozytywnymi uwagami (nie przestawajcie!), zbieramy Wasze historie o nauczycielach, którzy Was zainspirowali. Opowiedzcie nam jak nauczyciel wpłynął na Wasze życie. Jak jakaś rozmowa, wydarzenie miały kolosalne znaczenie, ale widać to dopiero z perspektywy lat. Opowieści można wysyłać za pomocą zakładki Podziel się Pozytywną Uwagą (TUTAJ)

Forum dla nauczycieli i rodziców (TUTAJ). Chcecie pochwalić się swoim doświadczeniem/dobrymi praktykami, czy literaturą? Pochwalcie się! Macie problem? Napiszcie. Poprosimy specjalistów, doświadczonych pedagogów i psychologów, by Wam pomogli. Nie jesteście sami.

Narzędziownik (TUTAJ) wciąż tyje - nieustannie zbieramy sposoby, narzędzia i scenariusze lekcji, które zaangażują uczniów i pomogą w ogarnięciu chaosu i utrzymaniu klasowej dyscypliny. Tam szukajcie sprawdzonych pomysłów. Szczególnie namawiamy do wprowadzenia w klasie Dzienników Pozytywnej Uwagi, które - pełne odkrytych talentów i wartości  będzie można dołączyć do świadectw na koniec roku szkolnego (wszystkich, także tych bez czerwonego paska!). Przygotowaliśmy też ćwiczenia z wykorzystaniem technologii, jak Mapa Mocy Klasy, które angażują dzieciaki (i ich telefony) do wspólnej, pozytywnej zabawy na lekcji. Podrzucamy także pomysły na debaty kontrolowane. Te i wiele innych ćwiczeń znajdziecie w Narzędziowniku Pozytywnej Uwagi.

Akcję  Pozytywna Uwaga podsumujemy w grudniu  - wręczając dyplomy z tytułami  Klas z Pozytywną Uwagą oraz Nauczycieli z Pozytywną Uwagą.

p. Wioletta Sztark