• Innowacja "Każdy inny, każdy wspaniały"

• 09.02.2022 13:19
      • Głównym celem innowacji „Każdy inny, każdy wspaniały” jest pokazanie uczniom, że ludzie różnią się od siebie, wdrożenia uczniów do zrozumienia własnych emocji, współodczuwania oraz otwartości na odmienność.
      • Zależy mi na budowaniu od najmłodszych lat przyjaznego stosunku do osób z niepełnosprawnością, aby dzieci nauczyły się tolerować inne dzieci, różniące się od nich - wyglądem czy zachowaniem.

Uważam to za szczególnie ważne w klasie integracyjnej, w której ta innowacja będzie realizowana.

Głównym sposobem realizacji innowacji będą warsztaty klasowe organizowane przez autorkę innowacji. Dopełnieniem realizacji innowacji będzie Międzynarodowy Projekt „Emocja”, książka „Duże sprawy w małych głowach” autorstwa p. Agnieszki Kossowskiej, udział w Dniu Kropki, Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, Światowym Dniu Świadomości Autyzmu czy też Światowym Dniu Zespołu Downa, udział w zbiórkach charytatywnych na rzecz potrzebujących.

Dlatego, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności od września 2021 r. wprowadzam do swojej klasy innowację pedagogiczną  której założeniem jest uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka

p. Joanna Grabowska