• Klasa 2a na wycieczkach

• 18.10.2021 16:09
      • Korzystając z pięknej pogody, klasa 2a wybrała się na dwie wycieczki. "Leśna lekcja" zwróciła uwagę dzieci na kolory jesieni.
      • Zachwycił nas park przy pałacyku w Jabłonnej i pobliski rezerwat przyrody. Sprawdzaliśmy swoją spostrzegawczość i orientację w terenie pokonując ścieżkę dydaktyczną w Pomiechówku. Tam też zjedliśmy upieczone w ognisku kiełbaski. Wycieczkę zakończyły zabawy na terenie tajemniczej twierdzy Modlin. Kolejna wyprawa odbyła się już na terenie Warszawy. Zajęcia dydaktyczne w punkcie budowy metra Bródno pokazały dzieciom maszyny pracujące przy budowie metra. Zwróciły uwagę na przepisy BHP, strój ochronny, a także zawody inżyniera, operatora i architekta. Dzieci wesoło bawiły się budując metro z klocków i pokonując tunele. Wycieczka zainspirowała do powstania ciekawych prac plastycznych.

p. Beata Truszkowska