• Klasa 3a - podsumowanie projektu "Po Warszawie pieszo i na kółkach"

• 22.06.2023 07:22
      • Klasa 3a zakończyła realizację projektu "Po Warszawie pieszo i na kółkach". W ramach projektu uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą komunikacji miejskiej. Dowiedzieli się, czym jest komunikacja miejska, jak właściwie z niej korzystać oraz jakie muszą spełniać warunki, aby poruszać się nią po mieście.
      • Usystematyzowali również swoją wiedzę na temat środków transportu miejskiego. Podczas zajęć w szkole wykonali makietę z zaprojektowanymi przez siebie przystankami i sklejonymi modelami autobusów, odgrywali scenki prawidłowego zachowania się w komunikacji miejskiej, zaprojektowali i wykonali lapbooki, które wzbogacili kolorowankami utrwalającymi najważniejsze wiadomości. Program zakończyła wycieczka, podczas której uczniowie, korzystając z planu Warszawy, musieli dojść do wybranych miejsc. Podczas naszych klasowych wycieczek wykorzystywaliśmy odblaski i książkę “100 butów pana Stonoga…czyli jak podróżować po Warszawie”, które były miłym dodatkiem do programu. Na zakończenie uczniowie otrzymali płyty z piosenkami Fasolek “Błyśnij odblaskiem”. Realizację projektu połączyliśmy z akcją "Rowerowy maj", w której klasa zajęła 2 miejsce.

Kliknij, żeby zobaczyc galerię:

p. Beata Truszkowska