• Klasa 7a na wycieczce

• 15.10.2021 18:36
      • KONTAKT ZE SZTUKĄ - wycieczka kl. 7a do Teatru Capitol (12.10.2021r.)
      • FRIENDS -to roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl porusza ważne tematy, m.in. mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne!

W szkole trwają przygotowania do balu. W powietrzu unosi się atmosfera euforii.

Każdy zastanawia się… kto z kim pójdzie. Michael postanawia wykorzystać okazję i zaprosić Larę, która od dawna mu się podoba. I tu pojawia problem…. Rodziny, z których pochodzą bardzo różnią się od siebie. Michael jest biedny, a Lara bogata. Czy uda im się pokonać stereotyp? Co jest prawdziwą wartością w kontaktach międzyludzkich? Czy inny oznacza gorszy-winny? (źródło informacji: https://teatrcapitol.pl/spektakl/friends/ )

Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z aktorami oraz wykład na temat tolerancji wśród rówieśników w szkole.

p. Krystyna Choińska