• Gala Finałowa V Edycji Dzielnicowego Konkursu Poetyckiej Twórczości Własnej pt. JEST TAKIE MIEJSCE NA GROCHOWIE

• 20.06.2024 08:08
      • W dniu 17 czerwca 2024r. odbyła się Gala Finałowa V Edycji Dzielnicowego Konkursu Poetyckiej Twórczości Własnej pt. JEST TAKIE MIEJSCE NA GROCHOWIE, pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Miasta Stołecznego Warszawy Pana Tomasza Kucharskiego.
      • Jej organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen Piotra Szembeka w Warszawie

Wyniki konkursu:

I miejsce:   Filip Czajkowski, kl. 4b - wiersz pt. ,,Szkoła na Boremlowskiej"

Opiekun: p. Anna Roguska, SP nr 141

II miejsce:  Anna Cichocka, kl. 6c - wiersz: Jest takie miejsce na Grochowie"

Opiekun: p. Marzena Bala, SP nr 312

III miejsce: Bartosz Gregorczyk, kl. 5b - wiersz: ,,Historia pewnej szkoły"

WYRÓŻNIENIA:

1. Klaudia Grzybowska, kl. 5a - wiersz: Taka szkoła"

Opiekun: p. Anna Roguska, SP nr 141

2. Franciszek Leszko, kl. 4b - wiersz: Niezwyciężona"

Opiekun: p. Anna Roguska, SP nr 141

3. Natalia Kujawa, kl. 4d - wiersz: ,,Jest takie miejsce..."

Opiekun: p. Marcin Kondratowicz, SP nr 374

4. Bartosz Mroczek, kl. 4a - wiersz: ,,Jubilatka z Grochowa"

Opiekun: p. Krystyna Choińska, SP nr 374

Uroczystość rozpoczął krótki występ Pani Dyrektor Lilli Foty-Giedz, w którym wyraziła zadowolenie, m.in. że ,,w tym szczególnym roku, kiedy obchodzimy 85-lecie naszej szkoły, możemy uczcić jej historię poprzez poezję”. Następnie lauratom oraz osobom wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody, a ich opiekunom podziękowania.

Kolejną częścią programu było odczytanie zwycięskich wierszy, później występ artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Całość dopełniła piękna dekoracja, oddająca zgodny z tematyką nastrój oraz muzyka w wykonaniu p. Sylwestra Kozdracha

Koordynatorzy: p. Krystyna Choińska, p. Marcin Kondratowicz